Czy wolno samemu myć silnik auta?

Każdy właściciel auta zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną jego częścią jest silnik. Można nazwać go można sercem auta i nie będzie to przesadą w najmniejszym stopniu. Odpowiednie kosmetyki do samochodu pozwolą zachować go w idealnym stanie i wydłużyć jego żywotność.

Czy warto myć silnik?

Niektórzy kierowcy niesłusznie obawiają się mycia silnika, skupiając się na trosce o lakier i wnętrze auta. Tymczasem jest to błąd – regularne mycie tego, co pod maską, pozwala na wczesne wykrycie niepożądanych wycieków i szybkie zlikwidowanie ich przyczyny. Jeśli ma się odpowiedni środek do mycia silnika, to jest to zabieg prosty i łatwy.

Mycie silnika

Warto na początek wspomnieć o tym, że silnik myje się tylko wtedy, kiedy jest on wystudzony. Nałożenie środka do mycia silnika na rozgrzaną powierzchnię może skutkować powstaniem szkodliwych oparów. Przed rozpoczęciem mycia należy zabezpieczyć wszystkie elektroniczne elementy, którym może grozić zalanie.

Później nakłada się środek do mycia silnika na całą jego powierzchnię. Już po kilku minutach wraz z nim spłyną lżejsze zabrudzenia.Te, które są bardziej oporne należy usunąć przy pomocy gąbki lub szczotki. Mycie silnika powinni także rozważyć właściciele aut, którzy myślą o ich sprzedaży – czystość pod maską z pewnością zachęci potencjalnego klienta do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *