Kosmetyki do samochodu

Wystarczy przejść się do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego, by przekonać się, jak wiele preparatów mieści półka z kosmetykami samochodowymi. Jak wybrać te najbardziej potrzebne i do czego one służą?

Płyn do szyb

Jest bardzo ważny, bowiem tylko odpowiednio umyte szyby zapewniają kierowcy należytą widoczność. Specjalne kosmetyki samochodowe zapobiegają również nadmiernemu parowaniu szyb, co jest przydatne zwłaszcza zimą. Pamiętać należy o umyciu wszystkich szyb w aucie, nie tylko ten największej, przedniej.

Wosk

Wosk samochodowy jest bardzo wszechstronnym kosmetykiem samochodowym. Nałożony na umyte auto, na dłużej utrzyma je w czystości i ograniczy osadzanie zanieczyszczeń na lakierze. Ponadto wosk minimalizuje widoczność drobnych rysek oraz nadaje karoserii piękny połysk. Kupić go można w wersji bezbarwnej lub kolorowej – dobierając go do odcienia lakieru.

Kosmetyki samochodowe do mycia lakieru

W tej kategorii mieszczą się wszelkie szampony i pianki. Posiadają one składniki, które umożliwiają usunięcie nawet najbardziej zaschniętych zabrudzeń. Warto pamiętać o tym, by kosmetyki takie nakładać przy użyciu specjalnych gąbek lub szczotek, które nie rysują karoserii. Czyste auto wystawia swojemu właścicielowi najlepszą wizytówkę w oczach innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *