Samochód w dobrym stanie

Właściciele samochodów wiedzą, jak wiele pracy i zachodu wymaga utrzymanie ich w dobrym stanie. Konserwacji i troski wymaga nie tylko wnętrza auta, ale i karoseria. To, jak samochód wygląda, rzutuje na wizerunek jego właściciela w oczach innych ludzi. W trosce o pojazd pomóc mogą odpowiednie kosmetyki do samochodu.

Środki czyszczące do samochodu

Regularnego czyszczenia wymaga wiele elementów auta. W środku najbardziej brudzącym się elementem jest zdecydowanie tapicerka. Dodatkowo, przesiąka ona zapachem tytoniu, kurzu i innych przykrych aromatów. Preparat do jej czyszczenia sprawi, że będzie znów wyglądała jak nowa i odzyska kolor.

Jeśli chodzi o środki czyszczące do samochodu, których używa się na zewnątrz pojazdu, to najpopularniejsze są szampony do mycia karoserii. Po nałożeniu tworzą one aktywną pianę, która rozpuszcza nawet najbardziej oporny brud.

O czym pamiętać, myjąc auto?

Warto pamiętać o używaniu miękkich ściereczek i gąbek, które nie rysują lakieru. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku starszych pojazdów, gdzie lakier szczególnie narażony jest na uszkodzenia i odpryski. W takich samochodach nie zaleca się też używania wysokociśnieniowych myjek, a jedynie spłukiwanie karoserii strumieniem wody o niskim ciśnieniu, np. przy użyciu węża ogrodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *